دسته‌بندی نشده

درباره لنت ترمز الیگ بیشتر بدانیم

لنت ترمز الیگ

امروزه تمامی ماشین ها برای ایستادن یا همان ترمز کردن از لنت ترمز استفاده می‌کنند. تولید کنندگان ماشین برای چرخ های جلو وعقب ماشین لنت هایی را طراحی کردند. تمام ماشین هایی که از کارخانه خریداری می‌شوند، معمولا از لنت همان شرکت درون ماشین استفاده شده است. لنت ترمز الیگ یکی از برند هایی است که در چند سال اخیر خیلی موفق عمل کرد و توانست با کیفیتی که به مشتری ارائه می‌دهد، فروش خود را چند برابر کند.

در حال حاضر شرکت الیگ برای 90 درصد ماشین های رایج ایران لنت تولید و عرضه می‌کند. کارخانه الیگ برای ماشین های سایپا، ایران خودرو، رنو و… لنت تولید می‌کند. لنت های جلو برند الیگ خیلی فروش بیشتری به نسبت لنت های عقب آن دارد. بیشتر ماشین های ایرانی برای لنت عقب از کاسه استفاده شده است. اما لنت های جلو به صورت دیسکی روی ماشین قرار گرفته است. به همین دلیل باید حتما لنت جلو ماشین خودتان را همیشه به موقع تعویض و از بهترین کیفیت استفاده کنید. در ادامه این مقاله قرار است درباره لنت ترمز الیگ بیشتر اطلاعات کسب کنیم.

لنت ترمز الیگ

اول از همه بهتره به سابقه کارخانه الیگ اشاره کنیم. این کارخانه تا به امروز با کشور های ژاپن، کره‌، آمریکا و قاره اروپا همکاری داشته است. بیش از 80 درصد از لنت هایی که این کارخانه تولید می‌کند به خارج از کشور صادر می‌شود. این کارخانه با خیلی از کارخانه های خارجی همکاری دارد که یک امتیاز مثبت برای این شرکت محسوب می‌شود.

جنس لنت ترمز الیگ سرامیکی است. لنت های الیگ خواص متالوسرامیکی دارند. متالوسرامیکی بودن لنت باعث مزایایی می‌شوند به نسبت باقی لنت ها که در این بخش از مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • لنت های الیگ خیلی دیر تر از باقی لنت ها داغ می‌شوند.
  • صدای سوتی که در بیشتر لنت ها شنیده می‌شود، در لنت های متالوسرامیکی شنیده نمی‌شود.
  • عمر لنت های متالوسرامیکی تقریبا دو برابر لنت های معمولی است.

لنتی فوق العاده در تمام زمان ها

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی دارید در هوای بارانی رانندگی می‌کنید، لنت های شما بدرستی کار نکند. یکی از نکته هایی که در خرید لنت باید حتما مراقب باشید، همین است که در تمام شرایط آب و هوایی روندی یکسان داشته باشد. لنت ترمز الیگ این خوبی را دارد که در تمام شرایط آب و هوایی به صورت یکسان و با کیفیت بالا ترمز می‌گیرد.

انحصاری سازی لنت ها برای هر ماشین

تمام لنت هایی که در کارخانه الیگ تولید و عرضه می‌شود، از زیر دستگاه های ژاپنی رد می‌شود. این دستگاه ها از همه لحاظ این لنت را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد و اگر کیفیت کافی را داشته باشد به بازار عرضه می‌شود. تمام فاکتور هایی که شما فکر بکنید را این دستگاه ها بررسی می‌کند. چنتا از عوامل مانند مواد تشکیل دهنده از لحاظ نوع و همچنین ترکیب آنها، میزان حرارت جهت پخته شدن مواد لنت، میزان فشار و… نیز بررسی می‌شود.

صرفه اقتصادی بالا

در قدم اول که فقط بحث قیمت در میان است، قطعا شما فکر می‌کنید که قیمت لنت ترمز های الیگ بالاتر از باقی برند ها است. ولی حالا به این فکر کنید که این لنت شاید 100 هزار تومان گران تر از باقی لنت ها باشد؛ ولی این را باید لحاظ کرد که این لنت دو برابر باقی لنت ها عمر دارد. پس همین باعث می‌شود تا این لنت در طولانی مدت خیلی بهتر از باقی برند ها باشد و از لحاظ اقتصادی هم به صرفه تر باشد.

کلام آخر

لنت های موجود در سایت مصباح ترمز، کاملا تست شده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. شما محصولات زیر را می‌توانید در سایت مصباح ترمز با بهترین قیمت سفارش دهید:

برند الیگ تمام لنت های بالا را موجود دارد. این لنت ها را می‌توانید با بهترین قیمت در سایت مصباح ترمز سفارش دهید.

مصباح ترمز برای ماشین های سایپا هم از برند های خارجی بسیار خوب استفاده می‌کند. برند بلو و والئو جزو برند های موفق در تولید لنت هستند. این دو برند برای ماشین های پراید و تیبا طراحی و تولید شده است.

برای ثبت سفارش کافی است روی هر کدام از لنت هایی که می‌خواهید در این مقاله کلیک کنید تا مشخصات کامل محصولات را بخوانید تا در صورت نیاز ثبت سفارش کنید. شما اگر در شهر تهران یا شهر های حومه باشید، امکان این وجود دارد تا لنتی که سفارش داده‌اید با پیک برای شما ارسال شود تا در کمتر از 2 ساعت بدست شما برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *