دیسک ترمز

دیسک ترمز یا همان دیسک چرخ سوراخدار و شیاردار چیست و چه فایده ای دارد؟

دیسک ترمز شیاردار

دیسک ترمز خودرو، دیسک چرخ یا همان روتور ترمز، به همراه مجموعه لنت ترمز، وظیفه کاهش سرعت خودرو به وسیله نیروی اصطکاک را دارد. در این مقاله قرار است درباره دیسک ترمز سوراخدار یا همان شیاردار اطلاعات بیشتری کسب کنیم. پس حتما تا آخر مقاله همراه ما باشید.

دیسک ترمز خودرو باید اصطکاک مناسبی داشته باشد تا هر چه بهتر باعث توقف خودرو بشود.

از این رو، در جهت توقف بهتر خودرو، دیسک ترمز های سوراخدار و شیاردار وارد بازار شد. دیسک ترمز شیاردار برای اولین بار در خودروهایی با عملکرد بالا مورد استفاده قرار گرفت. پس از این که این دیسک ها بر زیر خودروهای اسپورت توسط کارخانه ها مورد استفاده قرار گرفت و عملکرد خوبی از خود برجای گذاشت، تولیدکنندگان دیسک های ترمز به تولید دیسک ترمزهای سوراخدار و شیاردار به صورت افتر مارکت روی آوردند.

با استفاده از دیسک ترمز سوراخدار:

  • میزان اصطکاک بیشتر شده
  • دیسک ترمز سبک تر شده
  • دیسک ترمز زودتر خنک شده

در نتیجه توقف خودرو با سرعت و قدرت بیشتری و در همه شرایط مختلف آب و هوایی بهتر و راحت تر صورت می گیرد.

دیسک ترمز سوراخدار یا شیاردار توسط تولید کنندگان معتبر مختلفی تولید می شود که به نام برترین تولید کنندگان این قطعه در ادامه مطلب می پردازیم.

برترین تولید کنندگان دیسک ترمز سوراخدار

دیسک-ترمز-سوراخدار

از برترین تولید کنندگان دیسک ترمزهای اسپورت با عملکرد بالا(همان سوراخدار شیاردار) که به صورت وارداتی در کشور ما موجود هستند، می‌توان به برند EBC ,Brembo ,Tarox و wilwood اشاره کرد.

همچنین این قطعه برای خودروهای داخلی بازار ایران نیز توسط تولیدکنندگان برتر داخلی تولید می شود. از بهترین برند های دیسک ترمزهای ایرانی برای خودروهای ایرانی می توان به برند های آرمینه صنعت (ASMCO)، هورنت (Hornet، هیدیکا (HIDIKA)، پی تی کو (PTCO)، کاردینال (Cardinal)، بلو فاکس (Blue Fox) و امید پارت اشاره کرد.

از بین این برند ها و با آزمایش های فراوان و تست های سخت مشخص شد برند آرمینه صنعت یا همان ASMCO کیفیت بالاتر، آلیاژ بهتر، دقت ساخت بالاتر و در نتیجه ترمزگیری بهتر و دوام بالاتری را از بین تمامی برند ها دارد.

این برند در فروشگاه مصباح ترمز برای انواع خودروها موجود و با بهترین قیمت ممکن قابل خرید است. لینک محصولات را این پایین برای شما قرار داده‌ایم تا دیسک ترمز های ماشین ها را به راحتی مشاهده و در صورت نیاز سفارش دهید.

دیسک ترمز پراید

دیسک ترمز پژو 206 و 207

پژو 405 و پژو پارس

دیسک ترمز سمند و دنا 4 پیچ

دیسک ترمز نیسان پیکاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *