راهنمای خرید

انواع لنت ترمز های رایج و برتر بازار ایران + راهنمای خرید

لنت الیگ

میپردازیم به انواع لنت ترمز های رایج در بازار و اینکه کدوم رو برای ماشینتان انتخاب کنید تا تجربه رضایت بخشی از ترمزگیری داشته باشید.

انواع لنت ترمز

انواع لنت ترمز

لنت ترمز در بازار جهانی از متریال مختلفی تولید شده و با توجه به موارد مصرف ، دسته بندی شده و به فروش می‌رسد.

در بازار ایران لنت ترمز خودروها در دو دسته کلی به فروش می‌رسند. این دو دسته عبارتند از لنت ترمز های نیمه فلزی و سرامیکی.

لنت ترمزهای نیمه فلزی همان لنت های رایج با قیمت ارزان و متوسط بوده که به طور معمول بر روی ماشین ها استفاده می شوند. اما لنت ترمزهای سرامیکی لنت ترمزهای جدید و با تکنولوژی روز دنیا بوده که در ایران تولید نمی‌شود. این مدل لنت فقط به صورت وارداتی برای ماشین ها عرضه می‌شود.

لنت ترمزهای سرامیکی تقریبا بیش از دو برابر لنت ترمزهای نیمه فلزی قیمت دارد.البته با این وجود هم باز لنت ترمز اقتضادی محسوب می‌شود زیرا طول عمری تقریبا دو تا سه برابر لنت ترمزهای نیمه فلزی دارند. از این رو برای خرید یکی از بهترین گزینه ها هستند.

از مزیت لنت ترمزهای سرامیکی می‌توان به بی صدا بودن و ضد داغ کردن بودن آن‌ها اشاره کرد. لنت ترمزهای سرامیکی به دلیل تکنولوژی ساخت جدید آنها که از فیبرهای ذرات متالوسرامیک در کنار مواد اصطکاکی دیگر برای ساخت آن‌ها استفاده می‌شود، ویژگی های این چنینی دارند.

لنت ترمزهای نیمه فلزی که همان لنت ترمزهای معمولی بازار ایران هستند. این لنت ها از ترکیب پودر فلزات با مواد اصطکاکی و قالبگیری آن‌ها تولید می شوند. هرچه درصد فلز پایین تر باشد، لنت از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود. علاوه بر آن عملکرد بهتری از خود در شرایط پرفشار نشان می‌دهد.

بهترین برند لنت ترمز

این دو مدل لنت ترمز در بازار ایران بسیار شناخته شدند و می‌توان با برند های مختلف آن‌ها را در بازار یافت کرد. از برند های برتر لنت ترمزهای نیمه فلزی می‌توان به برند تکستار، امکو، پارس لنت، آفورتیس و های کیو اشاره کرد.

همچنین برترین برند تولید لنت های سرامیکی که به صورت وارداتی در ایران عرضه می شود برند ” الیگ ” است. این مدل لنت در فروشگاه “مصباح ترمز” موجود است و به راحتی می‌توانید آن را خریداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *